Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Téma fotografií

Portrét

Portrét je všechno, kde je zobrazená podoba jedné nebo i více osob (dvojportrét, skupinový portrét). Portrét není jen tvář, jak je často portrét úzce chápán, ale může být vidět i část těla, popř. celá postava i s okolním prostředím. Na rozdíl od podobenky je portrét poznamenaný vnímáním fotografa (každý fotí jinak). V širším pojetí je portrét vlastně všechno, protože můžeme fotografovat portrét zvířete, automobilu, květiny,… Časté portréty jsou rodinné, svatební, dětí a těhotných žen.

tvář, promyšlená kompozice, charakter člověka, jeho výraz a nálada

Pracovní portrét

Pracovní portrét (reportážní portrét) zachycuje člověka tak, jak vypadá při práci. Může být vyfotografován přímo při pracovní činnosti. Je vidět jeho pracovní prostředí a používaný styl oblečení, skutečný pracovní make-up atp. Zajímavý je pak kontrast při srovnání s civilním portrétem.

Business portrét

Business portrét idealizuje zaměstnance firmy a vytváří tak dojem příjemného prostředí pro oči veřejnosti. Jedná se často o pečlivě nasvícené lidi, v ateliéru nebo přímo v kanceláři s viditelným logem firmy. Silná retuš, jednoduchá čistá kompozice, zářivé úsměvy (nebo naopak formální a starostlivý seriózní výraz), přátelské vztahy mezi zaměstnanci, hodně světla, potřásání rukama.

pracovní prostředí, důležitější je celková vizitka firmy než představení jednotlivců

Fashion

Fashion má za úkol zobrazit oblečení a módu. Může se jednat jak o jednotlivé části oblečení a doplňky, tak o celou postavu. Modelka, spíše profesionální, může být i nahá, pokud má na sobě alespoň boty nebo šperky. Modelka je sice pěkná, ale není důležitá. Nesmí na sebe poutat více pozornosti než oblečení, které se musí prodat (komerční využití). Často se fotografuje pro módní časopisy. Jiné pojetí fashion dává do popředí zájmu náladu, životní styl a drama, kterému odpovídá i složitější svícení a výrazná vizáž. Zálež í pak, co se chce prodat: jestli přímo produkt nebo s produktem spojený životní styl.

oblečení, móda, reklama nebo životní styl

Beauty

Beauty zachycuje estetickou čistou krásu. Nádherné účesy a vizáže, které běžně na ulici nevidíme. Stylizované snímky, krásné čisté barvy, dokonalé svícení, pečlivé retuše. Osobnost člověka není důležitá. Např. komerční snímky pro prodej kosmetiky apod.

krása, vizáž

Pin up

Pin up (pin-up) je fotografie pro masové rozšíření, na plakáty, kalendáře atp. pro masy, plakáty, kalendáře

Boudoir

Boudoir je fotografický žánr, který zachycuje spoře oděné ženy v luxusním prostředí (hotely a jiné interiéry), v luxusním (spodním) prádle (krajky, klenoty, peří). Přestože je boudoir fotografie něžná, až velice senzuální, s nádechem erotiky, žena není zcela nahá. Boudoir fotografie fotí i neprofesionální modelky a často vznikají jako dar pro partnera (svatební dar pro budoucího manžela) nebo jako památka krásy mladé ženy.

smyslnost, luxus, neúplná nahota

Glamour

Glamour není nevinnější varianta aktu, jak si lidé často myslí – je tomu spíše naopak. Pro glamour je typická nejen krása a přitažlivost ženského těla, ale i provokativní dráždivost a erotický nádech. Na erotiku se však nesoustředí prvoplánově, to už by byla erotická nebo porno fotografie. V glamour je důležitá identita a osobnost konkrétního člověka, jeho krása. Oproti aktu bývá glamour barevný, modelka má make-up,  je zde důležitá vizáž. Bývá zde výrazná retuš v postprodukci fotografie, přípustné je silné žehlení pleti. Glamour často fotí profesionální modelky, náznak svlékání, ve spodním prádle atp.

osobnost a krása konkrétního člověka, erotický nádech, svlékání, spodní prádlo, make-up, vizáž, barevný, silná retuš

Akt

Akt (umělecký akt, angl. artistic nude) je zachycení zcela nahého lidského těla. Akt je zdrojem estetického zážitku pro vzdělaného diváka, usměrňuje vztah k nahému tělu od vulgární sexuality k estetické reakci. Rozdíl mezi aktem a glamour je ten, že v aktu není důležitá osobnost (vůbec nemusí být zřejmé, komu tělo patří – tvář ve stínu, otočená, mimo záběr), akt bývá často černobílý, více ukázněný a zaměřený na estetiku.

detaily, části těla bez tváře, křivky těla, hra světel a stínů, černobílý, ukázněný, estetika

Poloakt

Poloakt je jako akt, tělo je však částečně zahaleno.

Fine art

Fine art (fine-art, fineart) je zobrazení subjektivního pohledu fotografa, jde o naplňování jeho kreativní vize. Oproti užitému umění je fine art vytvářeno především pro estetické hodnoty a nikoli pro praktickou užitečnost nebo komerční úspěch. Pod fine art lze zařadit různé portrétní žánry, včetně aktů. Vyžaduje pokročilé schopnosti fotografa.

umění pro znalce, subjektivní vyjádření, kreativita, nápaditost, intelektualita

Obchodní podmínky/ GDPR/ EET

Obchodní podmínky

GDPR

EET

Kde nás najdete

Ostrava

KONTAKT

Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz